Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Cure News 20 - December 1998 / Január 1999


Zdravím,

vitajte pri čítaní Cure News 20. Hneď v úvode ďakujem všetkým za neutíchajúcu podporu odkedy som prevzal informačný servis. Takisto by som rád poďakoval každému, kto mi poslal svoje kresby, fotografie, recenzie, príbehy, básne a maľby. Víťazi súťaže z Cure News 19 sú nasledovní: :- Alex Pap, Ulrich Schmidt, Bianca Fureder, Emille Weisse a Jani Jalavisto. Vaše príspevky pomohli pri tvorbe tohto vydania a ceny vám budú odoslané už čoskoro.

Najdôležitejšou novinkou tohto vydania je skutočnosť, že The Cure sú od 14.septembra v štúdiu, kde začali s nahrávaním nového dlho očakávaného albumu. Robert nový materiál opísal ako "tvrdý a temný, niečo medzi "Pornography" a "Disintegration"." S nahrávaním sa bude pokračovať do Vianoc a finálna mixáž začne v Novom roku. Už teraz sa tešíme na nový materiál, ktorý bude vydaný niekedy v budúcom roku.

Čo všetko sa udialo...

Od posledného vydania Cure News odohrali The Cure počas letných mesiacov 13 festivalových koncertov. Podarilo sa mi dostať na 7 koncertov, bolo to síce stresujúce, no o to krajšie. Vďaka tomu som precestoval Európu a videl hrať skupinu na prekrásnych miestach. Každý z koncertov bol nezabudnuteľný, obzvlášť v Portugalsku (vidieť skupinu hrať v hustom morskom opare s neprekonateľnou energiu - čosi úžasné), v Španielsku (koncert na pláži, kde sa svetlá z pódia odrážali na hladine mora) a v Dážďanoch (celé more gothikov a brilantná verzia "Forever"). Bolo skvelé stretnúť množstvo priateľov a fanúšikov a verím, že pokiaľ ste sa aj vy rozhodli navštíviť niektorý z koncertov, tak ste si to vážne užili.

Počas leta požiadal, dnes už bývalý moderátor MTV, Ray Cokes The Cure o zahratie na jeho svadbe. O celom pláne vedeli iba 3 zo 75-tich pozvaných hostí. Ray vyšiel na improvizované pódium, začal spievať "Just Like Heaven", keď mu začal vypadávať text. Vtedy zahlásil, "kde sú tí The Cure, keď ich človek najviac potrebuje?". V tej chvíli napochodovali na pódium chalani vo svojich najlepších svadobných oblekoch a zahrali 8 Rayových obľúbených skladieb. Celá slávnosť sa konala na pláži v St. Tropez. The Cure si spravili prestávku v prípravných prácach pre nástup do štúdia. Treba povedať, že na svadbe sa bavili až kým nepopadali od únavy, prípadne sa nepozvracali (v niektorých prípadoch oboje) a do hotela sa vracali s prvými lúčami vychádzajúceho slnka...

V nedeľu 11.októbra 1998 odohrali The Cure absolútne utajené vystúpenie v londýnskom The Forum, v Kentish Towne. Nik, ani pracovníci haly, dokonca ani rodinní príslušníci a priatelia členov skupiny o vystúpení nič nevedeli. Mal som to šťastie, že som bol večer pred koncertom na akciu pozvaný a dokonca ani ja sám som do začiatku úvodnej "Shake Dog Shake" netušil, čo sa vlastne deje. Celý koncert bol organizovaný americkou pivárskou spoločnosťou Miller, ktorá požiadala The Cure o zahratie tajného koncertu s predskokanmi Hole. Koncertu sa zúčastnilo 500 amerických výhercov súťaže poriadanej firmou Miller (prileteli z USA) a zopár ľudí z UK spolu s reprezentantami spoločnosti. Stále som celkom blízko pódia a myslím, že skupina odohrala brilantný koncert. Bolo skvelé si pripomenúť, aké dokonalé popové skladby vedia zahrať!

Setlist tajného koncertu: Shake Dog Shake, Fascination Street, A Night Like This, A Hundred Years, Trust, Just Like Heaven, Lullaby, Close To Me, Wrong Number, Never Enough, In Between Days, From The Edge Of The Deep Green Sea, Shiver And Shake, Disintegration, Love Song, Let's Go To Bed, Why Can't I Be You ?, Boy's Don't Cry, Friday I'm In Love, 10:15 Saturday Night, Killing An Arab.

Začiatkom októbra sa na americkom trhu objavil soundtrack k filmu "Orgazmo", dostupný cez Nickel Bag Records pod katalógovým označením NB00009-2. O prípadnom európskom vydaní nemám žiadne informácie, ale soundtrack sa dá objednať online cez http://www.nickel bag.com. Tento obsahuje skladbu "A Sign From God" od záhadnej kapely COGASM (CO - Cooper, GA - Gabrels, SM - Smith). Robert sa takisto ako hosť objaví na albume Reevesa Gabrelsa chystaného na budúci rok.

Quietly Torn, skupina bývalého gitaristu The Cure, Porla Thompsona, vydala aktuálne päť skladbovú kazetovú EP s názvom "Red C Sessions". Dostupná je iba prostredníctvom poštových objednávok na adrese: Quietly Torn, POBox 44, Penzance, TR19 7YL. Cornwall. England.

Takisto skupina Babacar, v ktorej pôsobí Boris Williams vydala svoj album. Ten je pod jednoduchým názvom "Babacar" dostupný v UK cez Mesmer Records pod katalógovým označením BCAR1CD. Album je dostupný aj cez web Absolute A Go Go Records (USA) -http://www.absoluteagogo.com. Skupina má aj svoj oficiálny web (http://www.shadowplay.com/babacar.html), o ktorého prevádzku sa stará dlhoročný fanúšik The Cure známy pod prezývkou "Ruth" - svojho času viedol americký fanzin "Other Voices". Babacar môžete kontaktovať aj poštou na adrese: POBox 2003, Purley, Surrey, CR8 3ZU, England.

Ešte niečo o oficiálnych internetových stránkach The Cure - www.thecure.com - o ktoré sa starajú Robert s Rogerom a tí sú zároveň skvelými sprievodcami svetom skupiny. Každý z členov má na stránke svoju vlastnú "miestnosť", kde sa môžete dozvedieť viac o jeho záľubách, obľúbenej hudbe a pod. Na stránkach sa nachádzajú aj všetky vydania Cure News a kontaktovať ma môžete aj e-mailom cez thecure@thecure.com (Budem sa snažiť odpovedať čo najčastejšie, ako je to len možné, prosím, neposielajte príliš veľké prílohy! Potom ma z telefónnych účtov triafa šlak!)

Pre tých, ktorý chcú obdržať ďalšie "free" vydanie Cure News:

UK fanúšikovia - pošlite mi veľkú ofrakovanú obálku (poštové je asi 43 pencí)

(UK fanúšikovia obdržia aj špeciálny buletin "stop press" so zoznamom podujatí v Británií, ako Cure drinky, špeciálne večery, tv vystúpenia skupiny a pod.)

Ostatní - pošlite obálku s vašou adresou a dve špeciálne "reply" kupóny, ktoré sa dajú zakúpiť na každej pošte, na adresu:

Chris (Cure News 21)
PO Box 211, Hayes, Middlesex
UB4 9NZ, England

To je pre tentokrát všetko. Ako vždy sa posnažím s ďalším vydaním najrýchlejšie ako to len pôjde a nezabudnite pravidelne sledovať oficiálne stránky skupiny - www.thecure.com

Na záver ešte poďakovanie všetkým, ktorí mi s týmto vydaním pomohli: The Cure, Ita, Daryl, Janie, Lyse, Cindy, Kris, Daren Butler (grafika obálky). A špeciálna vďaka patrí Ange za jej pomoc s grafikou, scanmi a pod.

Do ďalšieho vydania...
S láskou
Chris

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi