Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 19 - Máj 1998


Zdravím,

vitajte pri čítaní curenews19... ako už všetci viete, janie sa rozhodla bohužiaľ s činnosťou servisu skončiť. Ale som hrdý, že vám môžem oznámiť, že kormidlo v činnosti medzinárodného informačného servisu a curenews som prevzal ja. Posledných šesť rokov som jej s činnosťou pomáhal, no bohužiaľ sa rozhodla, že svoj voľný čas už viac nebude venovať odpovedaniu na listy fanúšikov, ktoré dostávala od skupiny každý týždeň. Naďalej však zostáva oddanou fanynkou skupiny a tak ako ja, tak aj skupina jej želá veľa úspechov do budúcnosti a zároveň jej ďakuje za všetku podporu, ktorú poskytovala skupine až doteraz. Pre všetkých však jedna absolútne skvelá správa. The Cure odpália toto leto sériou koncertov, ktoré zväčša odohrajú na európskych letných hudobných festivaloch. Prinášame vám už oficiálne potvrdené dátumy koncertov (informácie ohľadne vstupeniek hľadajte na stránkach thecure.com a pred samotným vycestovaním na koncerty si všetky informácie overte u organizátorov jednotlivých festivalov):

Sobota 18.júla - Beach Rock, Zeebrugge, Belgicko
Nedeľa 19.júla - Foretglade, Wiesen, Rakúsko
Štvrtok 23.júla - Festival Of Nimes, Nimes, Francúzsko
Piatok 24.júla - Loghi Lomardi, Como, Taliansko
Sobota 25.júla - Festival Of Fourvieres, Lyon, Francúzsko
Nedeľa 26. júla - Taubertal Open Air Festival, Rothenberg, Nemecko
Piatok 7.augusta - Sudoest Festival, Odemira, Portugalsko
Sobota 8.augusta - Riazor Beach Festival, La Coruna, Španielsko
Piatok 14.augusta - Jirge Garde, Drážďany, Nemecko
Sobota 15.augusta - Zillo Festival, Hildesheim, Nemecko
Piatok 21.augusta - Gampel Festival, Sierre, Švajčiarsko
Sobota 22.augusta - Bizarre Festival, Kolín, Nemecko
Nedeľa 23.augusta - Sun Festival 98, Brno, Česká Republika

The X-Files soundtrack je dostupný na labely Warner Music na formátoch cd/cassette s katalógovým označením CD-7559622002 / TC - 7559622004. The Cure naň prispeli novou skladbou, hoci sa v samotnom filme táto neobjaví. Na august je takisto ohlásené vydania tributového albumu Depeche Mode s názvom "for the masses". Kompilácie vyjde na značke 1500 records a division of a&m/polygram.

Aj v tomto vydaní vám prinášame odpovede skupiny na vaše otázky, ako aj Robertove komentáre k albumom The Cure.

čo všetko sa udialo...

od posledného vydanie curenews bola skupina zaneprázdnená promo akciami súvisiacimi s kompiláciou "Galore", prevažne v Spojených štátoch, kde to odštartovali skúškami v Sir studios v LA (25-26.10.1997) na dva "klubové" koncerty. Jeden v LA (kde ako hostia vystúpili Wayne Hussey a Reeves Gabrels), v The American Legion Hall, 28.októbra 1997, druhý na Halloween, (31.10.1997) v New Yorku, v Irving Plaza. Skupina takisto absolvovala mnoho ďalších aktivít, ktoré zahŕňali aj vystúpenie v "modern rock live" (zahrali "lovesong"), internetové interview 28.10.1997, ako aj odohratie "just like heaven" v Nočnej šou Jay Lena 29.10.1997. The Cure ďalej absolvovali dve autogramiády v predajni "Virgin" v Hollywoode a v "Tower Records" v Greenwich Village, v New Yorku. V New Yorku dostala CNN šancu na rozhovor s Robertom, ten následne uviedol MTV USA 120 minutes, rozhovor ďalej poskytol pre MTV Latino, K-Rock Radio, kde odznela "friday i´m in love" v akustickej verzii. Jason a Perry si v New Yorku dopriali koncert Jane´s Addiciton.

Po krátkom promo výlete sa The Cure vrátili domov, aby 5.novembra odohrali akustické vystúpenie v rádiu XFM-104.9. Skupina odohrala tieto skladby: "lovesong", "just like heaven", "friday i´m in love", "catch". Po dni voľna sa The Cure zasa objavili 7.novembra v relácií "TFI Friday" stanice Channel 4, kde odohrali naživo skladby "Wrong Number", "Fascination Street", "Why Can´t I Be You" a "A Forest". V nasledujúci pondelok si skupina dopriala krátky výlet po Londýn, aby sa zastavila na krátky pokec v Channel 5 ("Jack Docherty Show"), kde odohrali skladby "Wrong Number" a "Just Like Heaven". Publikum samozrejme tvorili nekonečne oddaní curefans, teda okrem tých, ktorí si nenechali ujsť stretnutie s boxerom Frankom Brunom, ktorý bol takisto hosťom večera. Mne osobne sa na poslednú chvíľu podarilo získať 40 vstupeniek pre čitateľov curenews. Celý večer bol vlastne úspechom, pretože po šou sa The Cure stretli v neďalekom pube so svojimi fanúšikmi a dopriali si zopár drinkov a manažér baru vyhlásil, že toľko, ako v ten večer, za drinky ešte nikdy nezinkasoval! Pre mňa samotného to bolo po prvýkrát, čo som mal šancu prideliť mne známe mená konkrétnym tváram. Takže, sledujte naďalej curenews, aby ste sa budúcich špeciálnych akcií mohli zúčastniť...

V období 20-25. november 1997 skupina trávila čas skúškami v Londýne pre nachádzajúce vianočné festivalové koncerty. The Cure sa rozhodli nehrať regulérne single alebo známe hity, no skúsili zahrať skladby, ktoré naživo nehrali už pekne dlho: "the same deep water as you", "torture", "untitled" a "cut". V posledný deň skúšok padlo rozhodnutie ukončiť malé turné vianočnou párty v Shepherds Bush Empire v Londýne. Roger a Perry mi okamžite začali pomáhať vybavovať všetky náležitosti, aby sme včas ohlásili koncert všetkých britským čitateľom curenews. Akonáhle sa s úspechom vypredali všetky vstupenky na párty, The Cure pridali ďalší termín.

Americké vianočné rádio koncerty sa začali 29.novembra 1997 v Tower Theatre vo Philadelphii. Celkovo skupina na americkom kontinente odohrala 9 koncertov vo veľmi krátkom čase. Spolu s nimi postupne vystúpili aj "The Verve", "The Sneaker Pimps", "Love Spit Love", "Duran Duran", "Sugar Ray" a "Sarah McLachlan". Spolu so zopár curefans som sa rozhodol vycestovať za skupinou do Philadelphie a Fairfax, kde som zažil snáď tie najlepšie cure koncerty za posledné obdobie.

Po návrate do rodnej vlasti sa The Cure objavili 6.decembra popoludní opäť v šou Jacka Dochertyho kvôli vystúpeniu za zatvorenými dverami, ktoré bolo odvysielané v novoročnom špeciály. Skupina odohrala "doing the unstuck" a "friday i´m in love". Okamžite po vystúpení sa skupina odobrala do Shepherds Bush Empire na vypredanú vianočnú párty. Spomínam si na skvelú atmosféru, a hoci Robert bol parádne prechladnutý, všetci si to skutočne užívali. Časť koncertu bola odvysielaná 15.decembra 1997 na frekvencií rádia XFM. Druhá noc v Shepherds Bush Empire sa uskutočnila 17.decembra. Oslavovalo sa zároveň 21.výročie Robertovho debutu na pódiu. Niekoľko fanúšikov mohlo v zákulisí pred koncertom ochutnať kúsok z torty v tvare gitary Top20, ktorú delili zvukár a ochranka. Hanbou však bola skutočnosť, že sme nevideli Robertovo nadšenie pri otváraní veľkej krabice s tortou.

Krátko po úspešných londýnskych koncertoch mi zavolala Ita z Fiction s otázkou, či by som neprijal spoluprácu súvisiacu s výrobou a distribúciou videa "Galore" v UK. Spočiatku som sa k tomu staval s nedôverou, no po dobrom spánku som sa rozhodol do toho ísť. Vďaka tomu som sa naučil, ako to funguje s video priemyslom, marketingom, atď. a touto cestou by som rád poďakoval Fiction Records za podporu. Dokonca som sa rozhodol špeciálne pre uk fanúšikov rozposlať niekoľko kópií poštou celý mesiac predtým, ako sa video dostalo do bežného predaja. Video debutovalo v UK charts na 17.pozícií a s úspechom sa predávalo zopár ďalších mesiacov.

V januári 1998 poskytol Robert rozhovor britskému futbalovému magazínu "442", v ktorom rozprával o svojej láske k futbalu a o obľúbenom tíme "qpr"... ďalší rozhovor pre "gold mine" magazín bol publikovaný vo februári

Začiatkom roka sa Robert takisto objavil v americkom kreslenom seriály "South Park", kde zachránil svet v "gozilla štýle", keď vyhral súboj s Barbarou Streisand. Táto časť dosiahla najvyššiu sledovanosť zo všetkých dovtedy odvysielaných!! V UK je seriál dostupný vďaka satelitnému kanálu Sky One.

17.februára si svoju koncertnú premiéru užila nová skupina Porla Thompsona, "Quietly Torn". Koncert odohrala s novou zostavou v University Of Surrey v Guildforde, v Západnom Londýne. Zloženie skupiny je nasledovné: Porl Thompson - gitara, Martin Jackson - vokály, Tom Rickman - double bass, Nick McLeod - bicie a perkusie. Skupina má v pláne nahrávať v lete a dúfa, že sa jej podarí vystúpiť na viacerých britských festivaloch, prvým bude festival v Minach Theatre, otvorený amfiteáter na pobreží v Cornwall. Termín je stanovený na piatok 8.mája 1998. Ďalšie informácie získate na adrese: quietly torn. po box 44, penzance, cornwall, tr19 7yl, england.

20. februára 1998 som sa zúčastnil na večierku, ktorý v londýne, v pube na liverpool street station usporiadali fanúšikovia The Cure. Objavil sa tam aj Roger a ochotne odpovedal na otázky fanúšikov súvisiace s turné a nahrávaním ...

5-9.marca 1998 strávil Robert v londýnskom štúdiu nahrávaním skladby "world in my eyes" pre chystaný tributový album Depeche Mode, ako aj nahrávaním skladby pre soundtrack k filmu "X-Files". O produkciu a inžiniering sa postaral Paul Corkett, ktorý mixoval pred dvoma rokmi singel "Mint Car". Následne si na dni 12-15 marca zabookovali Roger s Robertom štúdiá Ouside (skupina tam nahrávala album "Disintegration") a celý čas strávili mixovaním.

14.marca 1998 sa Roger s Darylom zúčastnili na "ILMC Music Convention" v Londýne, kde Roger prediskutoval mnohé aspekty turné, odpovedal na otázky promotérov a agentov z celého sveta.

The Cure sa takisto objavili v hodinovom televíznom dokumente, kde sa okrem promo videí objavil aj rozhovor s Robertom a Timom Popem pre MTV Europe. Dokument sa dokončil 5.mája a svoju premiéru mal v editovanej forme v posledný októbrový deň. Sample z "10:15 Saturday Night" použili zasa Massive Attack v skladbe "Man Next Door" zo svojho aktuálneho albumu "Mezzanine".

Čosi pre zberateľov

Daren Butler pracuje momentálne na novej knihe, ktorá bude pokračovaním "the cure on records" - isbn 0-7119-3867. Kniha bude kompletne prepracovaná a zaktualizovaná aj za aktívnej pomoci Roberta Smitha. Dátum vydania zatiaľ stanovený nie je, ale ak sa vám podarí objaviť na trhu niečo raritné, čo súvisí s The Cure, napíšte mi o tom prosím a ja to prepošlem rovno Darenovi, aby to zaradil do svojej knihy.

Wild Mood Swing Song Book - limitovaná edícia - isbn 0-7119-6065-8. Dostupná na internete: www.musicsales.co.uk

MTV Unplugged Video Vol.2 s "Just Like Heaven" od The Cure dostupné na cic video - vhr4533

Galore Video - v UK dostupné cez Caroline/Disc distribution - katalógové číslo - Fixvd30

Neoficiálna 40 stránková čierno-biela kniha ktorá vyšla nedávno pod názvom "Catch" od Daniela Pattona - isbn - 0-9522068-1-1. Chcel by som však podotknúť, že táto publikácia je dosť úboho písaná a obsahuje len zopár fotografií.

Mnohí z Vás sa takisto pýtajú na skupinu Borisa Williamsa, Babacar. Ich debutový album vyjde konečne toto leto s názvom "Babacar", ich vokalistka Caroline Crawley však momentálne pracuje s remixérom a producentom Joshom Winkom na jej novom albume. Babacar takisto jednou skladbou prispeli na album "A Tribute To Antionio Carlos Jobim", ktorý je autorom skladby "Girl From Ipanem". Album vyšiel iba vo Francúzsku na labeli XIIIbis Records - katalógové označenie 177192.

Čas pre Vaše ceny

Robert nám venoval tri podpísané kópie videa "Galore", skupina zasa podpísaný vinyl "Galore" a ja mám pre Vás ďalšie podpísané hokejové tričko od Robeta. V tomto vydaní som sa rozhodol nerozbehnúť žiadnu súťaž, ale rád by som bol, keby ste mi niečím prispeli do ďalšieho vydania. Môžete napísať nejaký príbeh, prípadne vašu skúsenosť s The Cure, môžete poslať vaše fotografie skupiny, vaše maľby... čokoľvek, čo môžem použiť do ďalšieho čísla. 5 najorginálnejších príspevkov získa jednu z cien a samozrejme ich príspevok bude publikovaný v nasledujúcom vydaní curenews... veľa šťastia!

Takže, to je pre tentoraz všetko. Ďalšie číslo sa budem snažiť pripraviť čo najskôr to bude možné. Nezabudnite pravidelne sledovať oficiálny web skupiny - www.thecure.com

Ďakujem všetkým, ktorí mi s týmto vydaním pomohli: the cure, ita, daryl, nick, ako aj všetkým vo Fiction. No a za podporu a pomoc ďakujem: janie, ange, cindy, daren, lyse (foto), karen k, pete (foto), jean & marie (foto), vicki a všetkým čitateľom curenews. Nezabúdajte, že sú to vaše otázky a príspevky, ktoré tvoria podstatnú časť curenews!

tak zatiaľ...

s láskou

chris

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi