Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 18, Október 1997


Zdravím,

no.. čakali ste naozaj dlho, ale konečne som späť s curenews 18. Toto vydanie sme dali dohromady čo najrýchlejšie, ako to len bolo možné, aby sme vás čo najskôr informovali o všetkom, čo The Cure chystajú...

hneď na úvod sa musím upozorniť nedostatok obrázkov, rozhodol som sa nezaradiť jediné neaktuálne foto, ale dúfam, že v budúcom vydaní už budem môcť zverejniť množstvo nových fotografií spolu s nejakými tými novinkami...

takže, čo všetko sa stalo...

Po minuloročnom "swing" turné si the cure dopriali zaslúžený odpočinok. nový rok skupina začala upgradom oficiálnej stránky www.thecure.com, doslova hodiny strávili zmenou originálneho vzhľadu... znovu bola uvedená do prevádzky na robertove narodeniny (21.apríla), dokonca s chválou kritiky! ak ste stránku ešte nenavštívili, rozhodne tak urobte, stojí to za to... skupina sa dokonca z času na čas zapája do chatu! v "dome" na stránke nájdete mnohé miestnosti ako "new plans", "the conservatory", kde sa môžu stretávať fanúšikovia, "the kitchen" s mnohými chutnými vecami na varenie a "up the stairs", kde má každý z členov vlastnú "izbu", ktorú si sami vyzdobili. nájdete tam aj zopár súťaží, rarít, exkluzívnych príbehov kapely a kopu ďalších miestností, v ktorých nájdete veľa zaujímavých vecí... pre tých, ktorí nemajú prístup na internet som zaradil do tohto vydania aj obsah sekcie "cure plans" s aktuálnymi informáciami a plánmi do budúcnosti.

počas posledných mesiacov sa mnoho fanúšikov snažilo získať kópiu limitovaného cd (len 5000 kusov!) s názvom "five swing live" (detaily nižšie) hlasovaním za dizajn blížiacej sa "mouse mat" opäť exkluzívne dostupnej cez thecure.com...

v čase, kedy sa vám dostane do rúk toto vydanie, bude jeho online podobe dostupná na thecure.com v sekcií "cure house site". Postupne plánujeme online zverejniť všetky publikácie fanclubu a curenews od roku 1987.

"Five Swing Live" - skladby nahraté na koncerte v birminghame, sheffielde a manchesteri počas swing tour 1996.
cd - fixcd.com - want / club america / mint car / trap / treasure

začiatkom leta boli the cure ako headlineri pozvaní na dva kalifornské rádio festivaly, ktoré sa konali 13 a 14. júna ... prvou zástavkou bol festival 'the beach ball - live 105 bfd4 radio', ktorý sa konal neďaleho san francisca, v shoreline amfiteátri v mountain view. spolu s the cure tu vystúpili aj blur, wallflowers, echo & the bunnymen, erasure a iní. druhý koncert sa konal v irvine meadows amfiteátri v kalifornií na akcií s názvom 'kroq radio weenie roast', kde vystúpili aj oasis, chemical brothers, blur, offspring, radiohead, či echo & the bunnymen. vďaka rogerovmu online denníku na stránkach máme o tomto výlete dostatok informácií. ja som sa na koncerty nemala šancu dostať, ale chris chytil "last minute" let, koncerty stihol a ako vravel, bolo to skvelé, ale veľmi únavné...

poradie skladieb, v akom sa hrali na jednotlivých koncertoch:

june 13 - mountain view, shoreline amphitheatre, ca. usa

want, club america, fascination street, lullaby, high, just like heaven, treasure, in between days, never enough, prayers for rain, edge of the deep green sea, shiver and shake, disintegration, love song, friday i'm in love, boys don't cry, why can't i be you, a forest, 10.15 saturday night, killing an arab.

june 14 - irvine meadows amphitheatre, ca. usa

want, club america, fascination street, lullaby, high, just like heaven, treasure, in between days, never enough, prayers for rain, edge of the deep green sea, shiver and shake, disintegration, love song, friday i'm in love, boys don't cry, a forest, 10.15 saturday night, killing an arab.

po návrate z Kalifornie sa koncom júla The Cure vybrali do "park gate" štúdií vo východom sussexe, aby nahrali demá nových skladieb a zároveň nahrať úplne novú skladbu s názvom "wrong number". tú pre zmenu nahrávali v londýnskych štúdiach whitfield street. na nahrávaní sa zúčastnil aj gutarista davida bowieho, reeves gabriel, a zvukový inžinier mark plati. prítomné boli aj hosťujúce vokalistky andrea & angela ... niekoľko remixov spomenutej skladby majú na svedomí robert smith, mark saunders, adrian sherwood, transparent sound, omid nourizadeh a mark plati... nová skladba sa takisto objaví na nadchádzajúcej singlovej kompilácií s názvom "galore - teh singles 1987 - 1997".

singel vyjde najprv v európe a o pár dní neskôr aj v uk. krátko po jeho vydaní vyjde aj samotná kompilácia...

detaily u.k formátov singla "wrong number":

12" vinyl - ficsx54

wrong number (single mix) / wrong number (dub analogue exchange mix)
wrong number (engaged mix) / wrong number (p2p mix)
wrong number (digital exchange mix)

cd single - ficd54

wrong number (single mix) / wrong number (analogue exchange mix)
wrong number (p2p mix) / wrong number (crossed line mix)
wrong number (isdn mix)

cassette single - ficc54

wrong number (single mix) / wrong number (analogue exchange mix)
wrong number (isdn mix) / wrong number (crossed line mix)
wrong number (p2p mix)


detaily albumu "galore":

galore - the singles 1987-1997
why can't i be you / catch / just like heaven / hot hot hot / lullaby / fascination street / lovesong / pictures of you / never enough / close to me (closer mix) / high / friday i'm in love / a letter to elise / the13th / mint car / strange attraction / gone! / wrong number.

(u.k details) - vinyl lp - fixlp30 / cd - fixcd30 / mc - fixcd30

video k "wrong number", ktoré bude takisto súčasťou "galore - video single collection 1987 - 1997", bolo filmované v dňoch 11 a 12. septembra v "castle" štúdiách v južnom londýne. o réžiu sa postaral dlhoročný spolupracovník the cure, tim pope. väčšina záberov bola natočená za dva dni a zahrňujú v sebe robertovu svadbu v americkom štýle, zombie scénu s množstvom skutočných hadov (vrátane pytóna veľkého) - tim pope doprial skupine skutočné utrpenie, keď pre nich vytvoril parádne špinavý, práchnivý opustený dom, čo nakoniec dopadlo tak, že robert s chalanmi pripomínali zombíkov z legendárneho videa michaela jacksona k singlu "thriller"!

1.septembra začalo svoje vysielanie jediné londýnske alternatívne rádio "XFM 104.9". Ako súčasť štartu vysielania, sa The Cure rozhodli ovládnuť frekvenciu rádia piatok predtým. išlo o 5 a pol hodinovú šou, v ktorej robert, roger, jason a perry ako dj-i hrali svoje obľúbené skladby a zároveň v premiére pustili dve verzie nového singla "wrong number". simon sa na vysielaní zúčastniť nemohol, pretože sa zranil pri páde z bicykla. Dnes už je v poriadku!

no a nakoniec, the cure svojimi skladbami prispeli na sondtrack nového filmu mika leigha, "career girls": "the lovecats", "the walk", "the caterpillar", "the upstairs room", "just one kiss" a "let´s go to bed".

posielajte prosím svoje otázky skupine, fotografie, nejaké tie drobnosti, zážitky so skupinou, prípadne čokoľvek, čo ma zaujme a posilní v pokračovaní činnosti servisu. takisto mi môžete mailovať na adresu thecure@thecure.com. samozrejme sa pokúsim nejaké tie listy a darčeky posunúť skupine...

vďaka každému, kto mi akýmkoľvek spôsobom pomohol s týmto vydaním: nickvoi, ite a takisto ďakujem darylovi, brianovi, každému vo fiction records, andy vellovi, the cure ako aj ďalším, na ktorých som prípadne pozabudol. onedlho budem späť s ďalšími novinkami.

s láskou

chris

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi