Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 17, Október 1996


Zdravím,

vitajte v ďalšej časti curenews, publikácií jediného oficiálneho medzinárodného informačného servisu The Cure. Mojim zámerom bolo urobiť z curenews pravidelný štvrťročník, no posledných 12 mesiacov ubehlo rýchlejšie, než som si stačila uvedomiť, a zakaždým, keď som bola pripravená skompletizovať vydanie, tak sa objavilo kopec ďalších noviniek. Takže som sa rozhodla počkať do ukončenia európskeho turné a s Chrisovou pomocou sa nám potom podarilo dať dohromady čo najviac informácií, ako len bolo možné. Bohužiaľ, pôvodné otázky, ktoré sme v máji posunuli skupine sú už dnes neaktuálne, tak som sa rozhodla publikovať iba tie, ktoré sa naozaj hodili.

Takže... čo všetko sa udialo?

15.decembra minulého roka si VJ MTV Ray Cokes vybral osobne The Cure do svojej poslednej "Most Wanted" šou. S Chrisom sme boli pozvaní takisto a zaradili sme sa do malého štúdiového publika. Spolu s Rayom, hral na príšernej gitare, odohrali The Cure skadby "Mint Car" a "Friday I´m In Love". Ray urobil s Robertom neskôr ešte rozhovor, zatiaľ čo Jason s Perrym sa vybrali spolu spať!!

Rok 1996 odpálila skupina odletom do Južnej Ameriky, kde 21. a 26.januára odohrala dva koncerty v Brazílií. Chopili sa šance a z výletu natočili niekoľko videí, vrátane ich hysterického nastupovania do lietadla. Zviezli sa spolu so Supergrass, keďže boli takisto na zozname účinkujúcich. Natáčanie bolo naozaj zábavné, obzvlášť v momente, kedy sa Perry s Darylom pokúšali opiť celú posádku lietadla, vrátane pilotov!!! Po prílete sa im dostalo úžasného privítania, niekoľko fanúšikov postávalo celý čas pred hotelom a akonáhle tento skupina opustila, okamžite sa okolo nich strhla totálna hystéria.

V marci sme boli s Chrisom pozvaní na St. Catherine´s Court (veľkolepé rodinné sídlo herečky Jane Seymorovej neďaleko Bath na juhu Anglicka), kde si skupina zriadila dočasné štúdio pre nahratie albumu. Bol nám odprezentovaný celý album, diskutovali sme o informačnom servise, pozreli si množstvo fotografií, celé hodiny pozerali na nezverejnené videá z Južnej Ameriky a pozreli sme si aj prvú podobu webovskej stránky skupiny, o ktorú sa stará Roger. Boli to úžasné chvíle aj napriek tomu, že sme dorazili deň po tom, čo skupina usporiadala večierok s kompletným osadenstvom produkcie a všetci sa liečili z neskutočnej opice!

Spomenuté osadenstvo sa však veľmi rýchlo dalo dohromady a 21.marca sme boli zasa pozvaní do filmových štúdií vo východnom Londýne, kde sme sa zúčastnili natáčania videoklipu k singlu "The 13th". Bola to naozaj zábava a skupina si pozvala kopec priateľov, ktorí vytvorili "štúdiové publikum". Takisto tu boli prítomní ľudia z MTV. O réžiu sa postarala Sophie Muller z produkčnej spoločnosti Oil Factory. Výsledná verzia bola podľa mňa brilantná. Hoci boli natečené dve verzie, v televízií sa nakoniec objavila len jedna. Veľká škoda, že nebolo použitých množstvo záberov mimo kamery, pretože to bola naozaj veľká sranda.

V apríli a máji skupina absolvovala množstvo šialených promo aktivít, vrátane niekoľkých vystúpení na európskych TV kanáloch, ako aj vystúpenie v relácií "later with jools holland", natáčaného 23. apríla (vysielaná 11.mája), kde The Cure odohrali skladby "Club America", "This Is A Lie" (so sláčikovým kvartetom), "Gone!" (so skutočnými dychovými nástrojmi) a brilatnú verziu "Mint Car".

Robert urobil s Jools rozhovor, v ktorom priznal, že je pravidelným divákom predajného kanála QVC. Neskôr skupina absolvovala dve samostatné vystúpenia v šou Chrisa Evansa (26.4.) a a TFI Friday (31.5). 26. apríla odohrali "Friday I´m In Love" a "The 13th". 31.mája zasa "Mint Car" a následne kvôli londýnskemu dopravnému kolapsu dorazili neskôr na koncert v Earls Court. So skladbou "The 13th" absolvovali aj dve vystúpenia v The Top Of The Pops.

Dlhoočakávaný album "Wild Mood Swings" bol odohratý 7.mája na tajnom koncerte v malom nočnom klube "the adrenaline village" v Chelsea, v Londýne. Publikum bolo zostavované osobne skupinou a labelom Fiction/Polydor a celý koncert bol vysielaný naživo prostredníctvom MTV. Informačný servis disponoval na poslednú chvíľu 60 vstupenkami a tie boli rozposlané náhodným výberom, ospravedlňujem sa, ak ste namali toľko šťastia a neboli vyžrebovaní. Na koncerte nám bola dopriata live podoba albumu, po ktorej nasledoval prídavok v podobe najväčších hitov.

Noc predtým skupina odohrala obdobný tajný koncert v parížskej L´Opera Bastille, kde v dôsledku technických problémov odohrali trochu kratší set. Týždeň na to skupina odletela do New Yorku kvôli ďalším promo akciám, rádio vystúpeniam a vystúpeniu v "Saturday Night Live" šou.

"The Swing Tour" chalani odštartovali 21. mája v Aberdeen, v Škótsku. Bohužiaľ, kvôli technickým problémom s osvetlením boli prvé termíny presunuté, následne Robert po návrate z NY ochorel a celý zvyšok úvodnej časti turné bol presunutý na december tohto roka. Následné turné začalo až 31. mája a 1.júna (na Simonove narodeniny) v Earls Court. Oba koncerty boli veľmi rozdielne, no rovnako príjemné.

6.júna sme boli opäť pozvaní do londýnskych Bow štúdií, kde sa pod režisérskou taktovkou Richarda Heslopa z Oil Factory natáčal videoklip k singlu "Mint Car". Aj tentoraz sme boli navlečení do kostýmov a mali z toho obrovskú srandu, obzvlášť pri scéne zo 60-tych rokov, z čoho sme mali zábavu ešte aj po skončení natáčania. Najkrajšiu spomienku mám na moment, kedy sa Robert plazil pod skleneným stolom a vylialo sa naň všetko pivo, aby sa dosiahol efekt neskorej nočnej párty!!!

6.júla bola oficiálne spustená web stránka www.thecure.com. Odprezentoval ju Robert Goodlae, ktorý je výkonným producentom stránok The Rolling Stones a Davida Bowieho. Domovská stránka skupiny je graficky postavená na vile "St. Catheine´s Court" a obsahuje v sebe sedem rozdielnych miestností s rôznym prístupom a každá z nich je venovaná inej téme. Dúfam, že v blízkej budúcnosti budete mať možnosť čítať online aj curenews-y. Stránky horlivo navštevuje aj skupina a chatuje s fanúšikmi, takže ju navštevujte pravidelne a dajte mi vedieť, keď sa vám podarí "nadviazať kontakt"!!

The Swing Tour ´96
(prosím, majte na pamäti, že jednotlivé termíny sa môžu zmeniť. Takže pred vycestovaním si ich overte v miestnej tlači alebo priamo v mieste konania koncertu)

may

fri /31 - earls court-london-england

june

sat/1 - earls court-london-england
tue/4 - the point-dublin-ireland
sat/8 - provinssirock festival-semajoki-finland
tue/13 - hulsfred festival-hultsfred-sweden

july

tue/2 - the centrum-worcester-ma-usa
thu/4 - molson centre-montreal-quebec-canada
mon/8 - continental arena-east rutherford-nj-usa
tue/9 - nassau coliseum-uniondale-ny-usa
wed/10 - the spectrum-philadelphia-pa-usa
fri/12 - eden musicfestival-mosport park-clarke-ontario-canada
sat/13 - palace of auburn hills-auburn hills-mi-usa
sun/14 - riverfront coliseum-cininnati-oh-usa
tue/16 - gund arena-cleveland-oh-usa
wed/17 - civic arena-pittsburg-pa-usa
sat/20 - rosemont horizon-il-usa
mon/22 - bradley convention centre-milwaukee-il-usa
tue/23 - taget centre-minneapolis-usa
thu/25 - riverport ampitheatre-maryland heights-mo-usa
sat/27 - mcnichols arena-denver-co-usa
tue/30 - hult centre-engene-or-usa
wed/31 - arlene schitzer concert hall-portland-or-usa

august

thu/1- queen elizabeth threatre-vancouver-canada
sat/3 - george ampitheatre-george-wa-usa
mon/5 - san jose arena-san jose-ca-usa
tue/6 - cal expo ampitheatre-sacramento-ca-usa
thu/8 - delta centre-salt lake city-ut-usa
fri/9 - thomas & mack centre-las vegas-nv-usa
sat/10 - great western forum-inglewood-ca-usa
sun/11- great western forum-inglewood-ca-usa
sat/17 - irvine meadows-irvine-ca-usa
sun/18 - america west arena-phenix-az-usa
mon/19 - tingley coliseum-albuquerque-nm-usa
wed/21 - reunion arena-dallas-tx-usa
thu/22 - frank irwin centre-austin-tx-usa
fri/23 - the summit-houston-tx-usa
sun/25 - lakefront arena-new orleans-usa
thu/29 - usf sundome-tampa-fl-usa
fri/30 - miami arena-miami-fl-usa
sat/31 - orlando arena-orlando-fl-usa

september

thu/5 - stephen c.o connell centre-gainesviolle-fl-usa
fri/6 - coca cola ampitheatre lakewood-atlanta-ga-usa
sat/7 - starwood ampitheatre-antioch-tn-usa
mon/ 9 - varsity arena-toronto-canada
wed/11 - knockerbocker arena-albany-ny-usa
thu/12 - great woods centre-mansfield-ny-usa
sat/14 - patriot centre-fairfax-va-usa
sun/15 - meadows music threatre-hartford-ct-usa
mon/16 - radio city music hall-ny-usa
tue/17 - radio city music hall-ny-usa

october

sat/12 - ahoy-rotterdam-holland
mon/14 - le zenith-orleans-france
tue/15 - bercy-paris-france
thu/17 - hallenstadion-zurich-switzerland
fri/18 - palaverde-treviso-italy
sat/19 - palaeur-rome-italy
mon/21 - palasport-florence-italy
tue/22 - palasport-porli-italy
wed/23 - forum-milan-italy
fri/25 - palastampa-turin-italy
sat/26 - halle toni garnier-lyon-france
sun/27 - arena-geneva-switzerland
mon/28 - le dome-marseille-france
wed/30 - palacio deportes-barcelona-spain
thu/31 - velodromo-valencia-spain

november

fri/1 - plaza de toros-zaragoza-spain
sun/3 - palais des sports-toulouse-france
tue/5 - salle omnisport-rennes-france
wed/6 - tbc
fri/8 - galaxie amneville-france
sat/9 - flanders expo-gent-belgium
sun/10 - zenith-lille-france
tue/12 - musichalle-hannover-germany
wed/13 - deutschlandhalle-berlin-germany
fri/15 - spodekhalle-katowice-poland
sat/16 - staddhalle-vienna-austria
sun/17 - sporthalle-prague-czech republic
tue/19 - hm schleverhalle-stuttgart-germany
wed/20 - messehalle-leipzig-germany
thu/21 - zenith-munich-germany
sat/23 - sportshalle-hamburg-germany
sun/24 - ostseehalle-kiel-germany
mon/25 - grugahalle-essen-germany
tue/26 - augustscharttnerhalle-hannau-germany
thu/28 - forum-copenhagen-denmark
sat/30 - issadion-stockholm-sweden

december

wed/4 - arena-newcastle-england
fri/6 - secc-glasgow-scotand
sat/7 - e&cc-aberdeen-scotland
mon/9 - arena-cardiff-wales
tue/10 - arena-wembley-london-england
fri/13 - arena-sheffield-england
sat/14 - nynex-manchester-england
mon/16 - nec birmingham-england

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi