Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 15, september 1994


Zdravím.

Od posledného vydania uplynul rok a hoci som cítila, že toho nebolo málo, o čom by sa patrilo informovať, v skutočnosti ani nebolo! Ale... veci sa dávajú do pohybu, takže v budúcom vydaní toho bude určite viac... !

Hneď na úvod treba pripomenúť, že toto vydanie som odložila hlavne preto, aby som vás poinformovala o výsledku súdneho sporu medzi Lolom Tolhurstom, Robertom Smithom, Chrisom Parrym a Fiction. Dnes, 16.septembra o 14:00 popoludní bola Tolhurstova žaloba zamietnutá.

Vďaka za vaše úžasné reakcie, skvelé príspevky, ktoré ste posielali na základe mojich žiadostí... naposledy som mnohých z vás odmenila nejakými tými skupinou podpísanými vecami. Šťastní výhercovia, ktorých sme vybrali z vreca plného pošty, dostali svoje ceny začiatkom roka, no a podpísané nahrávky (promo cd "show") vyhrávajú nasledovní: beverly williams, kami straining, frank mejia, bernie watkinson, sylvia legg, conor rowan, laurent delsarte, paul dancombe, debby garland, fusae iami. Podpísané video "Wish EPK" zasa: sarah curtis, andrew slinger, stephanie gray, john vincent a jayne waddams.

Začiatkom roka som ukončila "stop press" servis, ktorý bol nahradený novým servisom, zabezpečuje ho Fiction, "curious". No ako obyčajne je aj tento servis dostupný len fanúšikom žijúcim v UK. Ak stále nie ste prihlásení, jednoducho zašlite vaše meno a adresu na curious mailing, fiction, 97 charlotte street, london, w1p 1lb. Tento servis zasiela pravidelne aktuality o skupine a dúfajú, že v budúcnosti budú schopní zasielať aj príležitostný špeciálny materiál, ako aj objednávku vstupeniek na koncerty skupiny, informácie o nových vydaniach a pod. Servis Curious bude fungovať v súčinnosti s medzinárodným informačným servisom - dúfam, že budú jeden druhému napomáhať, hlavne čo sa týka noviniek o The Cure, vrátane odpovedí na otázky fanúšikov a detailov o aktivitách skupiny. Takisto dúfam, že Curious servis vyplní medzeru medzi jednotlivým vydaniami Curenews. Nakoľko väčšina mojich noviniek pochádza práve z Fiction, je možné že budú sami manažovať servis s novinkami. Tým by sa mohlo zabezpečiť, že sa všetky novinky dostanú k fanúšikom včas, bez omeškania.

Najväčšieho ohlasu z posledného vydania sa dočkala otázka pre Roberta ohľadne možnosti vydania limitovanej flexi nahrávky, produkovanej špeciálne pre členov informačného servisu. Zo všetkých vašich požiadaviek som zostavila rebríček najžiadanejších záležitostí:

1. niečo nové, doteraz nevydané a exkluzívne
2. inštrumentálne nahrávky, hlavne z obdobia nahrávania "wish", doteraz nepublikované
3. "ariel" (nevydaná nahrávka z radio session) / "to the sky" (dostupná iba na kompilácií "stranger than fiction")
4. živá nahrávka "Faith" (konkrétne z Ríma 1989) / "a forest" (z wish tour) / "forever" (akákoľvek verzia)
5. čokoľvek z Robertovho sólového projektu "music for dreams"
6. akustické verzie čohokoľvek, no hlavne "fire in cairo"
7. kolekciu "intro" nahrávok z jednotlivých turné, ako "eyemou", "airlock", "tape"
8. nejaký hendrixov cover, no hlavne "purple haze" (verzia nahratá pre štart rádia Virgin 1215)
9. štúdiová verzia "forever"
10. vianočná skladba spolu s vianočným pozdravom všetkým členom iis!!!

A teraz nejaké skvelé správy...! skupina zareagovala na dve z najčastejších požiadaviek a rozhodla sa vydať kazetu "Lost Wishes" v limitovanom náklade. Obsahuje 4 doteraz nepublikované inštrumentálne nahrávky. Skladby nahraté počas prípravy albumu "wish" nesú nasledujúce názvy: "uyea sound", "cloudberry". "off to sleep..." a "the three sistrers". Kazetu mixoval systémom "dimension d" Robert osobne (nemám potuchy, čo to je za spôsob, či systém, odpovede hľadajte na obale kazety). Kazeta nebude nikdy dostupná v bežnom obchode. Objednávku nájdete na zadnej strane tohto vydania. Cena je jednotná, pre členov servisu 4 libry, pre ostatných 5.50. V cene je samozrejme zahrnuté poštovné. Osobne som kazetu zatiaľ nepočula, no už sa jej neviem dočkať, keďže už dlhší čas skupina nevydala nič nové!

Začiatkom roka bola pod značkou Reprise vydaná tributová kompilácia venovaná Jimimu Hendrixovi, "Stone free", ktorá obsahuje aj remixovú verziu "purple haze" od The Cure (nejde o verziu nahratú pre Virgin 1215). Skladba bola nahratá v Comforts Place v Londýne a produkovaná Robertom a Bryanom "Chuck" New.

Som si istá, že už všetci viete o filme "The Crow", ktorý vyšiel v USA v máji, v UK v júni a do kín po celej Európe sa dostal v lete. Bola som medzi šťastlivcami, ktorí boli pozvaní a prvé neverejné premietanie už v januári. Toto bolo pripravené špeciálne pre skupinu, keďže oni film dovtedy nevideli. Okamžite po premietaní nastúpila skupina do štúdia, kde zremixovali skladbu "burn". Myslím, že skladba bola plánovaná ako singel, ale neskôr bolo toto rozhodnutie zamietnuté. No napriek tomu sa filmová verzia skladby stala súčasťou jeho oficiálneho soundtracku, ktorý bol v UK vydaný štúdiami East West Records na labeli Atlantic (iba vo formátoch kazeta a cd) s nasledujúcim tracklistom:
the cure: 'burn' / machines of loving grace: 'golgotha tenemant blues' / stone temple pilotS: 'big empty' / nine inch nailS: 'dead souls' / rage against the machine: 'darkness' / violent femmeS: 'color me once' / rollins band: 'ghostridar' / helmet: 'milktoast' / pantera: 'the badge' / for love not lisa: 'slip slide melting' / my life with the thrill kill kult: 'after the flesh' / the jesus and mary chain: 'snakedriver' / medicine: 'time baby ii' / jane siberry: 'it can't rain all the time'

Počas leta zažíval v USA film veľký úspech, ale, ako to vo väčšine prípadov býva, v európskych kinách príliš nezaujal a veľmi rýchlo sa z ponuky kín vytratil. Dosť škoda, pretože film stál za pozretie... (aby som bola úprimná, sama som nečakala, že sa mi zapáči)

Dostal sa niekto z vás na premietanie "The Cure In Orange", ktoré sa uskutočnilo 26. augusta v national film theatre v Londýne? Išlo o časť programu NME s názvom "punk before and beyond" - prehliadka koncertných záznamov a hudobných dokumentov za posledných 30 rokov. Bohužiaľ, mne samotnej sa tam nepodarilo dostať, ale rada by som si prečítala referencie, kto mal opäť možnosť pozrieť si "orange" na veľkom plátne.

Opäť je tu kopec zodpovedaných otázok, bohužiaľ, zodpovedané boli pred pár mesiacmi, takže mnohé z odpovedí sú dnes už neaktuálne. Boris sa na tomto vydaní nepodieľal, ale Robert, Simon a Perry nám ako vždy "dodali" množstvo zaujímavých odpovedí a komentárov.

Prednedávnom som dostala dokonca list od Porla, momentálne sa teší zo života. S Janet majú nový dom a s malým Todom, ktorý začína objavovať svet, zažívajú kopec radosti. No a samozrejme, hoci má iba rok, už miluje hudbu! Porl mal telefonát, ktorý ho vytrhol z nudy, čo znamená, že bude spolupracovať s Robertom Plantom a Jimmym Pageom z Led Zeppelin. Koniec koncov, patrili vždy medzi jeho obľúbené skupiny. Momentálne skúšajú koncertný program, no to je tak nateraz z ich noviniek všetko. Takisto Porl plánoval spolupracovať s Caroline Crawley na jej novom albume... snáď sa v budúcom vydaní dozviete viac. Popritom sa učí hrať na banjo a chvíľu sa zaoberal myšlienkou otvorenia vlastného tetovacieho štúdia (no z osobných dôvodov to zatiaľ pustil z hlavy) - množstvo času mu takisto zaberá maľovanie, ktoré sám opísal nasledovne: "moja práca sa postupne transformuje do veľmi "free štýlu" " - môže to byť zaujímavé!

Mnoho z vás spomenulo, ako s radosťou zisťujete, koľko skupín bolo počas kariéry The Cure so skupinou prepojených, takže pokračujem tam, kde som naposledy skončila: The Cranes nedávno vydali nový singel "shinning road", ako aj album s názvom "loveless" na značke Dedicated Records. Aktuálne koncertujú po UK so skupinou The Pale Saints, zo stajne 4AD. Dvojsingel "1995/Checkmate" od Box Office Poison je stále dostupný cez zásielkovú službu. Jednoducho napíšte Russelovi C Brennanovi na adresu: Future Legend Records, 21a Cullesden Road, Kenley, Surrey, CR8 5Lt.... Peter a Adam, ex-Lefaye, pokračovali počali minulého roka v spoločnej práci na rôznych projektoch, nabudúce vám od nich prinesiem viac noviniek!

Robert naposledy spomenul knihu "Ten Imaginary Years" - jej aktualizovaná edícia vyjde niekedy počas budúceho roka. Som na to sama zvedavá, pretože som bola požiadaná o spoluprácu a v nasledujúcich týždňoch ma čaká stretnutie s autorom knihy Johnny Blackom.

Ďalšiu knihu, mapujúcu kompletne celý katalóg The Cure, vrátane promo nahrávok a limitovaných edícií), napísal dlhoročný fanúšik The Cure a člen medzinárodného informačného servisu, Daren Butler. Daren, čo by náruživý zberateľ, dával dokopy tieto informácie celé roky a dúfa, že sa kniha objaví na trhu v januári 1995. Pôjde o skutočne kompletný zoznam všetkých vydaní, spolu s množstvom obrazovej dokumentácie, ako aj doposiaľ nezverejnených fotografií skupiny. Hoci nejde o oficiálnu publikáciu mapujúcu archív skupiny, sami chalani ju odsúhlasili, dokonca aj doplnili.

Niečo pre fanúšikov z Londýna: čo sa týka žiadosti o pridelenie licencie na vysielanie rádia XFM v Londýne, táto je už podaná na licenčnej rade a rozhodnúť by sa o nej malo 6. októbra.

Nakladateľstvo Danilo práve publikovalo kalendár skupiny pre rok 1995. Všetky exkluzívne fotografie špeciálne pre toto vydanie sú úplne nové. Ja už kalendár vlastním, a musím sa priznať, že sa stal zo všetkých kalendárov môj najobľúbenejší. Ako zvyčajne vám musím pripomenúť, aby ste nekupovali neoficiálne kalendáre - nikdy sa svojou kvalitou nepriblížia ku štandardu.

Krátky pohľad do budúcna, skupina začína s prácami súvisiacimi s nahrávaním nového albumu. A je tu ešte jeden projekt, na ktorý sa všetci tešia. Totiž, ani koncerty nie sú takou vzdialenou realitou... myslím, že rok 1995 bude pre všetkých fanúšikov The Cure ďalším úžasným rokom!

Takže, to je pre tentoraz opäť všetko. Budem sa snažiť vydať ďalšie číslo čo najskôr, ako to len bude možné. Určite bude toho zasa veľa. Očakávam príspevky aj od vás, ako aj nejaké tie vaše zážitky súvisiace s The Cure, veľmi rada ich čítam, aj keď na uverejnenie všetkých tu nie je dostatočný priestor.

Tentoraz by som chcela srdečne poďakovať Chrisovi, ktorý mi pomohol s tou záplavou pošty, ako aj všetkým vo Fiction, Brunovi, no a samozrejme aj samotnej skupine. A takisto aj vám - nezabudnite, že ide o vaše otázky a hlavne príspevky, ktoré tvoria nosnú čast cure news!

Takže do budúceho čísla si užívajte Lost Wishes....

S láskou
Janie

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi