Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 13, august 1992


Zdravím,

Mám za sebou niekoľko bláznivých mesiacov!!! Vďaka za všetky vaše listy, hlavne ktoré sa týkali jarných UK koncertov. Prioritné objednávanie vstupeniek cez Informačný servis sa stretlo s ohromným úspechom, umožnilo tak britským členom servisu získať vstupenky skôr, ako sa dostali do hlavného predaja (bohužiaľ, táto možnosť sa nedala aplikovať pre ostatných medzinárodných členov, vzhľadom na nedostatok času, počas ktorého sme museli všetko zrealizovať). Mám mnoho ďakovných dopisov, ktoré som samozrejme preposlala do Fiction každému, kto celú túto vec umožnil, aj napriek nepríjemnostiam, ktoré so sebou organizácia priniesla!

Bolo to čosi úžasné stretnúť vás všetkých na turné - spoznať kopec nových priateľov (a spláchnuť spolu toľko drinkov!) Bola som užasnutá, koľko ľudí sa vybralo na všetkých 11 koncertov, v Killburne z nás už bola jedna obrovská šťastná rodina!!! Dúfam, že sa všetci opäť čoskoro stretneme...

Pred pár týždňami som sa vrátila z Ameriky, kde som zhliadla päť koncertov (Phoenix, Long Beach, 2x San Diego a Pasadena), z ktorých bol každý výnimočný, no koncert v Pasadene bol neopísateľný - najväčšia aréna, akú som kedy videla! Celá šou sa odohrávala na zväčšenom pódiu a aj vďaka dvom obrím videoobrazovkám sa všetkým naskytol dokonalý výhľad. Potichu a nenápadne som sa dostala do prvých radov a užila si extra špeciálny výhľad.

Zistila som, že v Amerike je úplne iné publikum - vrieska, spieva, kričí, ale hlavne, je omnoho hlučnejšie! No žiadne tlačenice a vrážanie do seba. Každý stál na svojom mieste a koncert si užíval zo svojho sedadla - príjemná zmena oproti tradičnej agónií v UK - skúste tam získať dobrý výhľad a ešte aj bez pocitu, že strácate dych!

Takisto som od vás obdržala hromadu recenzií koncertov - zaradila som ich do tejto časti len toľko, koľko umožoval priestor. Vďaka však každému, kto poslal svoju recenziu, ospravedlňujem sa však každému, na koho recenziu sa nedostalo. Nech vás to však neodrádza, posielajte svoje recenzie aj naďalej, dostane sa na ne v budúcnosti. Pokúsim sa vám priniesť rozpis celého turné, no prosím, berte na vedomie fakt, že rozpis je aktuálny teraz, je však možné, že sa o pár týždňov všetko zmení. O týchto zmenách vás bohužiaľ informovať nebude možné, takže pravidelne sledujte vaše lokálne hudobné periodiká, ktoré budú o koncertoch určite informovať. Aj čo sa týka informácií o vstupenkách, tu vám tiež odporúčam kontaktovať koncertné miesta, prípadne známych agentov. Informačný servis, ani Fiction, vstupenky neposkytuje, ako ani informácie o ich dostupnosti.

Je mi jasné, že mnoho fanúšikov má v pláne vyraziť aj na zahraničné koncerty The Cure, opäť však musím aj v tomto prípade pripomenúť, že so vstupenkami som nie schopná vám pomôcť. V takýchto prípadoch kontaktujte priamo koncertné miesta, väčšina z nich bežne akceptuje telefonickú rezerváciu s kreditkami. Takisto si všímajte lokálne hudobné periodiká, či neuverejnia inzeráty na špeciálne zájazdy na koncerty The Cure. Viem o tom, že mnohí z vás takéto služby v minulosti využili a s cestou s ďalšími cure fans boli veľmi spokojní. Ak sa pre takýto spôsob cesty už rozhodnete, najskôr sa uistite, že je operátor členom ABTY a potom sa ubezpečte, či vám operátor dodá vstupenky ešte pred odchodom.

Keď už sme pri vstupenkách - nikdy prosím vás nekupujte vstupenku od nikoho iného, okrem vstupeniek priamo v pokladni, či od oficiálneho agenta. Zažila som počas britských koncertov niekoľko srdcervúcich okamihov, kedy si fanúšikovia zakúpili falošné vstupenky za nekresťanské peniaze (samozrejme, navlas podobné originálnym). Ale verte mi, nezdržala som sa smiechu, keď pred koncertom v Nottinghame polícia zatýkala priekupníka s falošnými vstupenkami. Takisto prosím berte na vedomie, že priepustky do zákulisia na predaj nie sú! Toto je čisto záležitosť skupiny. Každá takáto priepustka je kontrolovaná a číslovaná, a hlavne, je vydávaná na konkrétne meno.

Pamätajte, že licencované suveníry z turné sú dostupné iba v oficiálnych stánkoch, obyčajne vo vnútri koncertných miest. Vezmite si na koncerty rozhodne viac peňazí, pretože na výber je skutočne veľké množstvo tričiek a všetky rovnako nádherné!

Najhorúcejšia novinka je tá, že The Cure sú momentálne bez zmluvy, no aktívne sa pracuje na novej. Dokonca sa plánujú ďalšie koncerty v okolí Londýna. Určite sa aj ja na niektoré vyberiem a rozhodne si ich opäť užijem, spolu s novými priateľmi, ktorých som spoznala na jar.

Onedlho bude dostupný oficiálny kalendár The Cure na rok 1993 a publikovaný Danilom (isbn: 0-7819-0230-4). Som si však istá, že sa na trhu tradične objavia aj neoficiálne kalendáre (už som aj jeden objavila a od štandartnej verzie má naozaj ďaleko), no rozhodne odporúčam počkať si na originál.

Takisto sa na trhu objavila aj neoficiálna biografia ("Success, Corruption and Lies"). A hoci je na mňa v knihe uvedená odvolávka a dokonca som uvedená aj v kreditoch, nemám s touto záležitosťou absolútne nič spoločné!! Už len z princípu som ju nečítala, no bola som informovaná, že je písaná veľmi úbohým štýlom a obsahuje nespočet nepresností, preto nemrhajte zbytočne peniazmi!

Toto vydanie je prvé, kedy sa na odpovediach na vaše otázky podujali všetci členovia skupiny! Nabudúce pošlite otázky každému z nich, ja ich chlapcom predám osobne počas roka niekde v Európe.

Nakoľko turné potrvá až do konca roka, tak sa vám určite až do začiatku toho budúceho neozvem. No napriek tomu mi neprestávajte písať, všetky príspevky sú totiž vítané!

Šťastné koncertovanie!

S láskou,
Janie

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi