Intro :: Novinky :: Články :: Skupina :: História :: Diskografia :: Galéria :: Koncerty :: Diskusné fórum :: Ostatné :: RSS

:: Biography

» Príbeh The Cure

» 1976 - 1979
» 1980 - 1981
» 1982 - 1983
» 1984 - 1985
» 1986 - 1988
» 1989 - 1990
» 1991 - 1992
» 1993 - 1996
» 1997 - 2000
» 2001
» 2002
» 2003
» 2004
» 2005
» 2006
» 2007
» 2008
» 2009
» 2010
» 2011
» 2012
» 2013
» 2014
» 2015

:: Curenews

» curenews01
» curenews02
» curenews03
» curenews04
» curenews05
» curenews06
» curenews07
» curenews08
» curenews09
» curenews10
» curenews11
» curenews12
» curenews13
» curenews14
» curenews15
» curenews16
» curenews17
» curenews18
» curenews19
» curenews20

<< späť

Curenews

Curenews 11, Október 1991


Zdravím,

Po strašne dlhom čase som späť... toto vydanie som dávala dohromady strašne dlho, pretože sa toho udialo strašne veľa a je toho toľko, čo vám musím povedať...

Ale najskôr, vďaka za všetky vaše komentáre a návrhy, ako aj vaše mená a adresy, ktoré sú teraz uložené v databáze, takže čokoľvek konkrétne sa bude chystať vo vašej oblasti, pokúsim sa vám včas oznámiť.

Ako ste si už mohli všimnúť, v tomto vydaní som zrealizovala niektoré z vašich návrhov. Prečítať si ich všetky vyžadovalo značné množstvo času, skutočne si vážim vašu podporu. Vďaka. A tu sú odpovede na vaše najčastejšie kladené otázky smerom ku mne:

Môžeme sa pýtať čosi aj ostatných členov skupiny?
Áno. Pošlite mi otázky a pripravíme ich do ďalšieho vydania.

Prečo neuverejňuješ aj príspevky fanúšikov, ako kresby, listy, kvízy a rébusy?
Ak chceš čímsi prispieť do "cure news", tak mi to pošli. Nemôžem sľúbiť zverejnenie, nakoľko priestor je ako vždy limitovaný, no pokúsim sa. Bohužiaľ ide o zábavu, takže, žiadne ceny!

Prečo nevychádzajú "cure news" častejšie?
Snažím sa zhŕňať informácie v pravidelných polročných cykloch, často je to však veľmi zložité. Šesť mesiacov trvá, kým sú mi doručené všetky vaše príspevky, ďalších pár týždňov trvá ich spracovanie a snaha o ich zodpovedanie. Následne musím všetko spísať, odoslať do tlače a poštou doručiť ku vám. Informačný servis prevádzkujem vo svojom voľnom čase (áno, mám aj svoju normálnu prácu na plný úväzok!).

Prečo neúčtuješ predplatné, prípadne členské?
Keď som zakladala medzinárodný informačný servis, tak som sa rozhodla, že bude pre všetkých fanúšikov Cure zdarma (samozrejme okrem poštovného). A nakoľko je servis stále bezplatný, je jeho forma jednoduchá a neformálna - ale dúfam, že to ho robí dôveryhodnejším. Ak by sa zaviedlo predplatné, prípadne členské, zabralo by to viac času, pretože aj administrácia by bola tým pádom zložitejšia, hlavne kvôli toľkým medzinárodným členom. Okrem toho, väčšina platených fanklubov prevádzku svoju činnosť ako zárobkovú - a to jednoznačne nie je niečo, čo by samotní The Cure chceli.

Ako si sa vlastne dostala k tomu, že prevádzkuješ medzinárodný informačný servis?
Som fanynkou The Cure od začiatku 80-tych rokov a keď bola činnosť predošlého fanklubu zastavená, zavolala som do Fiction a spýtala sa, či by som mohla založiť nový - oni súhlasili a tak som tu! To bolo v roku 1986. V tom čase bolo v servise zaregistrovaných 400 členov, dnes ich je viac ako 3000! Servis prevádzkujem z domu.

Prečo už viac neopovedáš osobne na listy?
Pri tom množstve pošty, ktoré teraz dostávam, je prekticky nemožné odpovedať na všetky listy osobne, ale čítam každušký list, ktorý dostanem.

Ako môžem momentálne kontaktovať skupinu?
Iba veľmi špeciálne požiadavky sú im predávané a vo výnimočných prípadoch im ich môžem predať osobne. Je zbytočné čokoľvek posieľať do kancelárie Fiction. Som si istá, že budete súhlasiť s názorom, že je lepšie, keď sa kapela venuje komponovaniu hudby, nahrávaniu a koncertovaniu, ako vašej korešpondencií.

Takže, čo všetko sa od posledného vydania Curenews udialo:

17.januára 1991 odohrali Five Imaginary Boys koncert v londýnskom Town And Country klube 2. Bol to naozaj úchvatný zážitok (každý, kto od posledného vydania poslal svoje meno s adresou bol včas o tajnom koncerte informovaný). Bolo úžasné stretnúť sa s mnohými z vás. Boli sme obdarení výnimočným vystúpením, vrátane štyroch nových skladieb. Celý večer bol filmovaný kameram BBC pre neskoršie odvysielanie na Snub TV, bohužiaľ, v skutočnosti bolo toho odvysielaného veľmi málo... ale vďaka Bohu, materiál bude onedlho dostupný.

Dva dni na to, 19. januára 1991 The Cure uzatvárali vo Wembley aréne sobotnú noc "Britského hudobného týždňa". Po vstupenkách sa doslova zaprášilo, takmer som sa tam nedostala (srdečná vďaka Teddymu, ktorý sa o mňa postaral)... koncert bol dokonalý, lepšiu atmosféru som snáď ešte nezažila a aj napriek tomu, že vystúpenie trvalo čosi viac ako hodinu, to bola dokonalá noc. Aj toto vystúpenie bolo fimované kamerami BBC.

V stredu 23.januára boli zasa The Cure hosťami šou Jonathona Rossa, kde odohrali skladby "harold and joe" a "hello, i love" so zopár inštrumentálnymi vsuvkami medzi vystúpeniami jednotlivých hostí. Bola to skutočne výborná zábava...

Na druhý deň, vo štvrtok 24.januára boli stredobodom pozornosti štúdiá vo Wembley, kde sa nahrával "unplugged" koncert pre MTV. Aj napriek čisto akustickému setu, bola celá akcia zorganizovaná narýchlo. V publiku bolo sotva 100 pozvaných hostí (väčšinou šlo o zamestnancov MTV!!!). Celé to vyzeralo, akoby The Cure hrali v obývačke. Pár týždňov potom ste mohli koncert zhliadnúť vo vysielaní MTV (kvôli tomu som si kúpila satelit).

V nedeľu 10.februára 1991 prebehlo odovzdávanie cien Brit Awards. The Cure sa ušli tri nominácie: najlepšia britská skupina, najlepšie hudobné video (za remix "close to me" - minulý rok vyhrali Cure v tejto kategórií cenu za video "Lullaby") a najlepší mužský vokalista. V ten večer The Cure odohrali naživo skladbu "Never Enough" (a boli v ten večer vlastne jedinou skupinou, ktorá bola schopná hrať naživo!) a neskôr vystúpil Roger Daltry s preslovom: "Keď ma požiadali o odovzdávanie tejto ceny, tak som ma predstavu, že by som ju mohol odovzdať nejakému sampleru a biciemu automatu. No stalo sa čosi iné, víťazmi sú The Cure!" Britský hudobný priemysel konečne priznal skutočnosť, že The Cure sú najlepšou britskou skupinou (my sme to však vedeli už dávno).

Po tomto úspechu na domácej pôde sa The Cure na pár týždňov zavreli do štúdia na nahrali nejaké demo snímky.

Skutočné nahrávanie sa započalo "niekde v Anglicku" 1.septembra... detailnejšie informácie ohľadne vydania nového materiálu prinesiem v nasledovnom vydaní...

A teraz to, čo bolo za poslednú dobu vydané:

"Entreat" (katalógové označenie fixlp 17/fixcs 17/fixcd 17) bol nakoniec vydaný 25.marca ako "album za polovičnú cenu", čo je vlastne výsledok tlaku fanúšikov, ktorí sa nemohli zo známych dôvodov dostať k limitovanej edícií v podobe cd alebo kazety v minulom roku. Šťastný kompromis nakoniec skončil tak, že všetok výťažok z predaja albumu poputuje na kontá vybraných charitatívnych organizácií. Skutočne zaujímavá verzia albumu "Entreat" bola vydaná v Japonsku, v limitovanom náklade 9000 kusov bolo na trh dodané cd s 32 stranovým bookletom s množstvom skvelých fotografií a biografiou skupiny. Bohužiaľ cd nie je všeobecne dostupné a veľmi ťažko sa po ňom pátra.

Na francúzskom trhu sú zasa dostupné dva limitované cd boxy. Z každého sa 10 000 kusov dostalo aj do celosvetovej distribúcie. No je však viac nepravdepodobné, že by ste ich našli ešte teraz na pultoch.

"The First Essamblage" (katalogové číslo 5111242) pozostáva z prvých 12tich cd Cure v štýlovom krabicovom balení, ktoré má originálny obal. Balené sú spolu so 60-stranovým plnefarebným bookletom, ktorý obsahuje doteraz nezverejnené fotografie a kompletnú biografiu skupiny (vo francúzštine). Je to skutočne úžasný box set.

Druhé balenie obsahuje 5 picture cd set albumu "mixed up" (katalogové označenie 8675295).

Vo Francúzsku vyšiel takisto "A Forest" (tree mix) a "Inbetween Days" (shiver mix) na 7" vinyle a kazete. Originálna verzia "A Forest" bola pridaná na 12" vinyl a cd singlovú verziu. Pôvodne šlo o limitované cd s exkluzívnym grafickým obalom určené na promo účely, no nakoniec mu bolo pridelené katalogové číslo.

Na CD sa takisto dostal aj album The Glove. O jeho vydanie a predaj v Európe a USA sa postaral Polygram. CD formát obsahuje tri bonuvé skladby, ktoré na vinyle a kazete nenájdete - "mouth to mouth", "tight rope" a "like an animal" (12" mix).

8.júla vyšlo dlhoočakávané video "Picture show" - videokompilácia, ktorá pokračuje tam, kde skončila kompilácia "Staring At The Sea". Týždeň po oficiálnom vydaní obsadila vo videorebríčku druhé miesto.

Dostupný je aj oficiálny kalendár The Cure pre rok 1992. O distrubúciu sa stará Danilo a skutočne sa ťažko zháňa. Podľa mňa ide o najlepší doposiaľ vydaný kalendár The Cure s množstvom prekrásnych obrázkov. Dávajte však pozor, či kupujete naozaj oficiálny kalendár, pretože ako vždy je trh zaplavený množstvom nelicencovaných produktov s pochybnou kvalitou a väčšinou ide o fotografie staršieho dáta.

A teraz k budúcnosti...

V novembri bude vydané ďalšie video, "Play Out" s množstvom exkluzívnych záberov z posledného roka alebo čosi podobné. Je dĺžka bude približne 120 minút a bude obsahovať záznamy, o ktorých ste si mysleli, že ich nebudete mať šancu nikdy vidieť (t&c2, jonathon ross, great british music weekend, the brit awards, unplugged a množstvo ďalších zákulisných záberov).

"Disintegration" bude onedlho publikovaný vo forme "music book", samozrejme pôjde o predaj. Toto sa takisto týka aj "Standing On The Beach" vo veľmi blízkej budúcnosti...

tou najhorúcejšou novinkou však bude blížiace sa turné, takže tu sú prvé termíny:
začiatok mája 1992 - východ a západ USA
jún - Austrália a Nový Zéland
Júl - západ a východ USA
September - Európa

Samozrejme, akonáhle budem mať k dispozícií konkrétne dátumy, okamžite vás budem o nich informovať. Dúfam, že bude možnosť získať ich skôr ako média, takže pre istotu sledujte vaše lokálne hudobné periodiká.

Dúfam, že začiatkom budúceho roka vám budem môcť priniesť ešte viac noviniek. Už teraz mi píšte vaše otázky/návrhy/príspevky/recenzie... čokoľvek!!! Do najbližšieho vydania... Šťastné Vianoce!

S láskou
Janie.

>> pokračovanie


thinking of the days that are no more

©2001-17 monghi